Na Strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie zainaugurowano sezon zawodów strzeleckich. Strzelnica myśliwska w m. Rudka k/Chełma w słoneczną niedzielę 22 kwietnia b.r. gościła organizatorów i uczestników Pucharu Ziemi Chełmskiej  im. Zbigniewa Guziejko. Wszystkich przybyłych na strzelnicę powitał Mirosław Sawicki Łowczy Okręgowy. Obowiązki sędziego głównego zawodów pełniła Anna Szumera. Pomoc medyczną zabezpieczał Wojciech Jerzy Suchodół. Zgodnie z regulaminem zawodów  29  zawodników rywalizowało w wieloboju myśliwskim o miano najlepszego.

Rywalizację strzelecką w klasie mistrzowskiej wygrał Krzysztof Szczęch O/Tarnobrzeg  wynikiem 471/500 pkt. drugim był Piotr Kędzierawski wynikiem 462 pkt. trzecią lokatę wywalczył Zbigniew Grzybowski  424 pkt. na czwartym miejscu uplasował się Maciej Wójcik 420 pkt, na piątym Marek Loc 415 pkt. na szóstym Paweł Piętak 404 pkt.

W klasie powszechnej zwyciężył Jacek Pcion O/Chełm  wynikiem 444/500 pkt.  drugim miejscu został sklasyfikowany Bartłomiej Borysiuk 434 pkt, trzecią lokatę wystrzelał  Ryszard Wojtasiak 429 pkt, na czwartym uplasował się Jarosław Konarski wynikiem 428 pkt., na piątym Tomasz Wawryniuk  418 pkt, na szóstym Stanisław Gajór 401 pkt.

W klasie seniorów najcelniej strzelał Józef Pituch -343 pkt.

Puchary dla najlepszych ufundowało KŁ nr 23 „Szarak” w Chełmie i Zarząd Okręgowy. Nagrody ufundował Zarząd Okręgowy i KŁ nr 82 „Dubelt” w Chełmie. Bezpośrednio po zawodach odbył się „Strzelecki Poker na Kręgu”, najcelniej do dubletów strzelał Bartłomiej Borysiuk.